Hledáte si nové bydlení?

Změna bydlení je zásadní krok v životě člověka. A protože „štěstí přeje připraveným“, odpovězte si spolu s nimi na několik klíčových otázek dříve než přistoupíte k realizování svého snu o bydlení.

Otázka č. 1 - Jaký je váš vysněný domov?

Nebuďte skromní! Pokud se chcete v novém domově cítit dobře, měl by naplno podporovat vaše představy, zájmy i váš životní styl. Rodinný stav, zájmy, práce... A co lokalita? Máte malé děti nebo chcete žít s partnerem blízko centra? Nepřekáží vám vyšší poschodí? Nezapomeňte i na typ domu nebo bytu, který si chcete pořídit (cihlový, zrekonstruovaný, panelový?).

Otázka č. 2 - Jaký máte rozpočet?

Před investicí do nemovitosti si udělejte jasný přehled o vašich příjmech, našetřených penězích, měsíčních výdajích i dluzích. Vykalkulujte si přesný poměr mezi měsíčními výdaji na bydlení a vaším reálným výdělkem. Když budete mít dokonalý přehled o rozpočtu, jen těžko se vám pak stane, že najdete nádherný dům nebo byt, ktorý si nebudete moci dovolit. Sejděte se s finančním poradcem.

Otázka č. 3 - Je důležité znát sousedství?

Odpověď zní ,,Ano“. Lidé si často svoje sousedy a okolí, v ktorém bydlí, nemohli vybrat, to jim později způsobilo problémy. Vy však máte při koupi nového domu i bytu na výběr. Zjistíte si přesnou lokalizaci nemovitosti, teda i to, či je dům nebo byt blízko kostela, školy, parku, nemocnice, centra atd. Pokud se stěhujete do úplně jiného města je tento krok ješte zásadnější.

Otázka č. 4 - Kupovat nemovitost na vlastní pěst?'

Mnoho lidí by vám určitě řeklo, že koupě nemovitosti není nejlehčí proces. O kolik těžší to může být, pokud natrefíte na neseriózní lidi? Jít do toho na vlastní pěst může mít ještě horší následky. Jestli chcete mít 100% jistotu, obraťte se na služby realitního makléře. Zkontaktujte se, domluvte si osobní setkání a nechejte si profesionálně poradit. Makléři vědí jak zkoordinovat všechny potřebné kroky až do konce. Nový dům si nekupujete každý den, tak si dejte záležet, aby jste na to vzpomínali v dobrém.

Otázka č. 5 - Co dělat po prohlídce nemovitosti?

Jestli si kladete tuto otázku, rozhodli jste se pro spolupráci s realitní kanceláří. To je pro vás velké plus. Po dohode s makléřem můžete už přistoupit i k obhlídce vámi vybraných nemovitostí. Myslete při tom na to, že vždy je lepší vybírat aspoň ze tří nabídek. Po každé prohlídce si sepište seznam pro a proti. Na místě si po dohode můžete zhotovit i pár fotografií a vytvořit si vlastní profily nemovitostí. Velmi Vám to pomůže při výběru nejlepšího domova pro Vás.