Proč bych měl zavolat do Directreal?

Telefon: 777 789 968

1. Direct Real je jedinou čistě česko-slovenskou realitní franšízovou sítí - známe místní poměry a tím vám můžeme zaručit plnohodnotný servis společnosti, která má významné postavení na trhu s nemovitostmi

2. Za šest let více než 5.000 zrealizovaných obchodních případů - je rozdíl prodávat a prodat, my umíme prodat!

3. Jsme odborníci - osobní makléř, který se postará o Váš obchodní případ, je specialista na Vaši lokalitu, profesionál ve svém oboru a hlavně - chápe Vaše potřeby!

4. Půdorysy - u většiny nabídek bytů a domů jsou vypracovány půdorysy!

5. Virtuální prohlídky - v současnosti nejlepší způsob prezentace Vaší nemovitosti na internetu!

6. Prodáváme jen to, co jsme viděli - každou nemovitost v naší nabídce jsme viděli na osobní obhlídce!

7. Víme co prodáváme - všechny nemovitosti prověřujeme, pro Vaši bezpečnost!

8. Informujeme - reporty klientům o stavu prodeje či koupi nemovitosti, jsou u nás samozřejmostí!

9. Smlouvy - na všechny nemovitosti, které nabízíme, máme s majiteli podepsané smlouvy o zprostředkování!

"Když jsem získal licenci Directreal a začal podnikat v realitách, největším překvapením pro mě bylo, že majitelé vlastnící nemovitostí nechtějí s ​​realitní kanceláří podepisovat zprostředkovatelské Smlouvy o zprostředkování." Říká, Pavol Kakaš, majitel Directreal KP v Prievidzi a pokračuje: "Přitom, Smlouva o zprostředkovatelské smlouvě, zaručuje majiteli - vlastníkovi nemovitosti, že služby, které mu kancelář slíbila, i opravdu poskytne! Je to v podstatě Záruční list! Pokud si člověk koupí boty, pečlivě si schová účtenku, vždyť co když se mi rozpadnou, tak abych je mohl reklamovat! Ale když jde prodávat nemovitost, mnohokrát nejdražší věc co vlastní, střechu nad hlavou, tak záruční list odmítá! Není to divné?"

Prodej nemovitosti, je v životě člověka významná událost, která je většinou spojena se zásadními životními milníky. Vždyť, nemovitost prodáváme, nebo kupujeme průměrně 2 x za život. Mnohokrát je to kvůli založení rodiny a potřebě většího bytu či domu, nebo naopak, děti nám vyrostly, chtějí se osamostatnit a rodiče se jim snaží pomoci! Nepodceňujte tento závažný krok a svěřte prodej své nemovitosti Realitní kanceláři, která ví přesně, co potřebujete. Zajímají nás Vaše potřeby a ke každé transakci proto přistupujeme odpovědně, profesionálně a hlavně lidsky! Smlouva o zprostředkování je základní dokument, v níž jsou vymezeny všechna práva a povinnosti smluvních stran, tedy i práva Vaše, prodávajícího klienta.

Slovo právníka:

Smlouvu o zprostředkování jako zájemce uzavírá většinou ten, kdo má zájem něco prodat. Výjimečně se vyskytne případ, že i ten co má zájem něco koupit. V obou případech je důvodem takového kroku to, že zájemce má zájem využít služeb zprostředkovatele (v našem případě realitní kanceláře) jako profesionála, který v dané oblasti působí, má zkušenosti a ví zájemce (klienta) podržet a usměrnit.

Neexistuje však jednotný názor o tom, co by mělo být obsahem takového "ústního" závazkového-právního vztahu, jaké (dodatečné) služby jsou zahrnuty mezi činnosti, které má zprostředkovatel pro dosažení účelu Smlouvy o zprostředkování uskutečnit. Také ne každý zájemce má zájem o stejný rozsah služeb. O neexistenci obsahu dohody se začne nahlas mluvit zejména tehdy, když vznikne spor.

Z důvodu právní jistoty jako i z chronické praxe, se proto jednoznačně ukazuje jako nutnost mít uzavřenou písemnou smlouvu o zprostředkování, kde jsou jasně stanoveny práva a povinnosti zprostředkovatele vůči zájemci (a samozřejmě i naopak). Písemná smlouva je zároveň důkazní prostředek, který je v případě soudního řízení způsobilý "usvědčit" toho, co nemá pravdu, resp. toho, kdo poruší své povinnosti na úkor toho druhého.

Před převzetím právního zastupování klienta takového sporu mu vyhodnocujeme jeho pozici a potenciál úspěchu (ať už zastupujeme zájemce nebo zprostředkovatele). Pokud byla uzavřena písemná smlouva o zprostředkování, je hned na začátku možné na 90 procent předpokládat výsledek soudního řízení.

Mgr. Ján Kutan

Právní oddělení Directreal Slovensko